Proč si nechat ušít šaty či oblek právě od nás?

Styl, kvalita a zpracování

  • Luxusní svatební šaty a obleky od SweetTimes.cz jsou ušity výhradně z nejkvalitnějších materiálů. Tyto materiály jsou lehké, pohodlné, příjemné na dotek a efektní na pohled.
  • Dokonalé střihy, vkusné dekorace a prvotřídní zpracování Vám dodají neopakovatelnou eleganci a styl.
  • Ze širokého výběru, různých typů a střihu si vyberete takové šaty či obleky, které se nejlépe hodí pro Vaši postavu a zvýrazní Vaši přirozenou krásu. Díky praktické šněrovačce se svatební šaty přizpůsobí přesně Vaší postavě. 
  • Jednoduše, svatební šaty a obleky od SweetTimes.cz budou Vaší vizitkou dokonalé nevěsty a ženicha. Okouzlíte všechny přítomné a budete přirozenou ozdobou celého svatebního dne a svatebních fotografií.

Profesionální přístup a zkušený personál

  • Naším cílem jsou spokojení zákaznici a krásná nevěsta s ženichem. Nebudeme Vám nutit šaty, které se pro Vás nehodí a nebudeme ani chválit Váš výběr, pokud o něm nebudeme sami 100% přesvědčeni. Budeme se ale maximálně snažit využít svých znalostí a zkušeností a vybrat takové šaty, ve kterých budete vypadat dokonale.
  • Šaty Vám ušijeme přesně na Vaši postavu, abyste se v nich cítila dobře a pohodlně.
  • Vybraný model svatebních šatů si můžete vyměnit za jiný, pokud se v šatech nebudete cítit.

Obchodní podmínky
OBCHODNÍ PODMÍNKY

Úvodní ustanovení 

Tyto obchodní podmínky jsou platné pro nákup v internetovém obchodě SweetTimes.cz, jehož provozovatelem je SweetTimes.cz. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti jeho zákazníků (kupující) a prodávajícího (SweetTimes.cz).


Objednávka a uzavření kupní smlouvy 

Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu SweetTimes.cz jsou považovány za závazné. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s reklamačním řádem a těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. 
Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouvou se rozumí Vydaná faktura nebo paragon, jež zákazník obdrží společně se zbožím. Kupní smlouva vstupuje v platnost okamžikem převzetí zboží. Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část před uzavřením kupní smlouvy v těchto případech: u zboží došlo k neočekávatelnému nárůstu ceny, zboží se již nevyrábí, zboží se vyprodalo a nelze ho doobjednat, cena zboží byla chybně uvedena. Prodávající je povinen o tomto kupujícího informovat - mailem nebo telefonicky. Pokud kupující již toto zboží zaplatil, bude mu odpovídající částka vrácena zpět na účet a k uzavření smlouvy nedojde. 

Podmínkou platnosti elektronické objednávky je správné vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Veškeré údaje musí být pravdivé. 
Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři. Tato adresa musí být v České republice. 
Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího po zaplacení kupní ceny a jeho převzetím. 
Vyplněním registračního formuláře, či závazné objednávky v rámci internetového obchodu SweetTimes.cz, kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech dle platného nařízení GDPR.

Dárky

Dovolujeme si zákazníky upozornit, že jednotlivé dárky k nákupu se mohou měnit dle aktuálních skladových zásob. Pokud jsou například k šatům zdarma rukavičky, které skladem po ušití šatů nejsou a jejichž naskladnění by trvalo déle než 3 dny, poté se zašle dárek náhradní, ve stejné hodnotě jako ona přislíbená věc. Děkujeme za pochopení.

Veškeré textilní zboží zakoupené v obchodě www.SweetTimes.cz je nutné nechat čistit v čistírně, nikdy jej nezkoušejte čistit doma, či prát v pračce.

 

Materiály

Obchod www.SweetTimes.cz používá k šití svých textilních výrobků tyto vlákna:

Bavlna, mikrovlákno, satén, tyl, krajka, viskoza, hedvábný crepe-de-chine, vlněný voile, hedvábné mikado double, bavlněný saten, alpakový cibelin, hedvábný doupion, hedvábný crepone, krajka vyšívaná zdobená, efektní organza, krajka macramé, hedvábný twill, elastický saten, bavlněný elastický gabardin, podšívka elastická, umělá kožešina.

 Míry nabízeného sortimentu

Svatební, plesové i společenské šaty, saka, košile a kalhoty jsou ušity na míru zákazníků. Velikostí tabulka je orientační, není třeba se ve velikosti "trefit" do tabulky. 

Uvedená cena produktu je vždy kompletní, včetně materiálu a práce. Částka je konečná. V ceně není příslušenství (spodnička, bolerko, pásek a podobně), toto příslušenství lze dokoupit, máte-li o něj zájem.

Platební podmínky, expediční lhůty a přepravné 

Veškeré zboží je expedováno do zhruba 8 týdnů dnů, vyjma měsíce listopadu, prosince, lesna a února, kdy se expedice veškerého sortimentu může prodloužit o zhruba 4-6 týdnů k běžné době dodání. Expres došití lze dooupit i během doby šití, cena této služby je 1300,-Kč.

Pokud si zákazník nevyzvedne svou uhrazenou objednávku, nebo objednávku odmítne převzít, a ta bude navrácena obchodu SweetTimes.cz, má obchod právo požadovat po zákazníkovi opětovné poštovné, aby se zboží odeslalo znovu. Odmítne-li zákazník poštovné uhradit, bude uskladněno ve skladových prostorách obchodu SweetTimes.cz za poplatek 50,-Kč/započatý kalendářní den. Pokud si zákazník svoji zásilku nevyzvedne do 3 mesíců od uskladnění, zboží propadá obchodu.

Apelujeme na zákazníky, aby si obleky, svatební a plesové šaty zařizovali 6 měsíců před termínem svatby či plesu, nejen že se vyhnete stresu, zdali objednávka dorazí včas, ale také bude čas na případnou reklamaci, či úpravy (přidání, ubrání zdobení nebo krajky, došití stuhy v barvě svatby, či jiné opravy, které si budete případně přát). Pokud objednávku bude chtít zákazník vrátit (bude vadná, nebo bude jiná a podobně), aby měl dostatek času si zakoupit či půjčit šaty nebo oblek jiný. Opravdu je lepší mít šaty či oblek 2 měsíce doma, než týden před termínem shánět po salónech jiné.

Pro zákazníky, kteří na šaty spěchají, nabízíme expres ušití šatů s poplatkem 1300,-Kč. Tento poplatek je nevratný. Expres ušití zkrátí dobu dodání na zhruba polovinu, ale opět platí, že se při velkém množství objednávek, nebo v období před Vánoci může doba dodání prodloužit. O prodloužení termínu budeme zákazníky neprodleně informovat mailem.

Doporučujeme nevěstám, které si nechají ušít šaty na poslední chvíli, aby měli vždy pro všechny případy záložní plán, kdybychom nestihli šaty ušít včas. Například zakoupíte šaty 1. 1. a vdáváte se 1. 3. Doba ušití trvá zhruba 8 týdnů, kdyby nastaly komplikace, mějte raději šaty náhradní. Děkujeme za pochopení.

Internetový obchod SweetTimes.cz si vyhrazuje právo pozměnit způsob, nikoli však cenu, dopravy dojde-li k neočekávaným okolnostem.

Internetový obchod SweetTimes.cz si vyhrazuje právo na prodloužení expediční lhůty v případě, že se vyskytnou nepředvídatelné události. O případné delší expediční lhůtě bude zákazník neprodleně informován e-mailem.

 

Reklamace

Zákazník je povinen si zboží prohlédnout ihned po převzetí zboží, pokud vady zboží nenalezne do 24 hodin od přijetí zboží, nemůže na ně být brán zřetel.

Na reklamaci má nárok každý zákazník. Pokud bude mít kupující jakékoli pochybnosti, může zboží zdarma reklamovat. Zboží může zákazník reklamovat po dobu 2 let od přijetí zboží.

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s Reklamačním řádem internetového obchodu SweetTimes.cz a právním řádem platným v ČR.

Každý zákazník má právo od smlouvy odstoupit dle § 1829 bez udání důvodů do 14 dnů.

 

Reklamované zboží zasílejte prosím na adresu skladu k tomuto účelu:
SweetTimes.cz
Táborská 2
326 00 Plzeň
Děkujeme.

Žádáme zákazníky, aby nás vždy o odeslání zásilky informovali. Děkujeme.

 

" Reklamační řád" internetového obchodu SweetTimes.cz je nedílnou součástí těchto obchodních podmínek.

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím. 
Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou cenu objednaného zboží (včetně přepravného či poštovného) uvedenou v internetového obchodu SweetTimes.cz. Odeslanou objednávkou (návrhem kupní smlouvy) je kupující neodvolatelně vázán. 
Zákazník má právo na vrácení zboží v souladu s Občanským zákoníkem § 1829. Zákazník může vrátit výrobek pouze v souladu se zněním výše uvedeného zákona. 

Svatební, společenské a plesové šaty, stejně jako ostatní zboží vyrobené na míru zákazníka dle § 1837 nejdou vrátit bez důvodu. Je-li k vrácení důvod, pak se i věc vyrobená na míru vrátit samozřejmě dá. Svatební, plesové a společsnské šaty však nemůžete vrátit jen tak z rozmaru. 

Zákazníky upozorňujeme, že veškeré fotografie jsou ilustrativní.

Každý produkt je šitý ručně, našimi švadlenkami, nejde o strojovou výrobu, proto není možné ušít šaty 2x na chlup stejně. Vždy budou mít šaty odchylky. Šaty se šijí dle předlohy, ilustrativní fotografie, šaty jsou její věrnou kopií, nemusí se však shodovat ze 100%. Barva, střih, motivy zůstávají stejné, to znamená, že šaty modré budou modré, černé šaty budou černé, červené budu černé a tak dále. Jednotlivé odstíny se mohou malinko lišit, ale opět ne o moc, zkreslovat mohou i barvy v nastavení Vašeho zařízení (monitor, tablet, telefon….) Odstíny bílé jsou vždy k volbě. Výjimkou jsou krajky a ostatní materiály, ty se můžou malinko měnit, podobnost minimálně 95% však zůstává zachována. Materiál i krajka odpovídají ceně šatů, nemůže být na šatech například za cenu 4090,-Kč krajka v hodnotě několika set tisíc korun. Stejné je to i s ostatními materiály, které jsou kvalitní, ale ne předražené, jak je tomu u světových značek.  Děkujeme za pochopení. Veškeré šaty mají zdobení, pokud zákazník toto zdobení nechce, prosíme, aby mám tuto informaci sdělil mailem, nebo v objednávce. Děkujeme.

Šaty vždy odpovídají ilustrativní fotografii, pokud dorazí šaty jiné, zákazník má právo šaty vrátit a bude mu vrácena celá finanční částka, včetně poštovného.

U šatů, které nejsou na šněrování je nutné počítat s možností finálních úprav se švadlenkou v místě bydliště zákaznice. Šaty na šněrování se přizpůsobí, u zipů a knoflíčků je to složitější, jelikož tam není žádná možnost variability. Pokud si tedy kupujete šaty na poslední chvíli, jakožto většina nevěst, pak Vám šaty my opravit nestihneme a je rychlejší si šaty nechat upravit v místě bydliště. Pokud máte do termínu ještě zhruba měsíc, šaty Vám samozřejmě upravíme my. Děkujeme za pochopení.

U modelů, kde nabízíme jak šněrování, tak zip je třeba si zvolit výslovně v objednávce, zdali zip nebo šněrování. Pokud si zákaznice nezvolí, je odesílán automaticky model šněrovací. Jestli si o zip zapomenete napsat a šaty jsou již hotové, můžeme šaty předělat na variantu se zipem, cena tohoto úkonu je 800,-Kč, můžeme se zipu také přidělat i ozdobné knoflíčky, je třeba počítat s materiálem za knoflíčky a prací navíc, cena je tedy pohyblivá, záleží kolik knoflíčků si budete přát.

U modelů šatů se zipem není problém našít místo zipu šněrování, cena je totožná jako u předělávky na zip, tedy 800,-Kč. Pokud o tuto změnu máte zájem, prosíme o uvedení do objednávky, nebo emailem, děkujeme.

Servis svatebních a plesových šatů

Na svatební a plesové šaty nabízí firma SweetTimes.cz nejen záruku dlouho 2 roky, ale také po celou tuto dobu tzv. servis. Šaty můžete u nás nechat zmenšit, zkrátit, přešít, zvětšit (například v případě například prodeje šatů je upravíme na postavu nové majitelky), přidat vrstvy tylu, nebo je naopak ubrat…. Zkrátka, cokoli Vás napadne. Cena tohoto úkonu je okolo 10% z nákupní ceny šatů, záleží na náročnosti úkonu, pokud bude nevěsta žádat úkon náročný cena se může navýšit. Kalkulaci ceny vždy víte před zahájením prací a nikdy se nenavyšuje. V případě potřeby dalších materiálů je cena navýšena o onen materiál. Žádat nás můžete i o doplnění zdobení (perliček, flitrů, kamínků, korálků a podobně) cena se odvíjí od hustoty aplikace, tedy pokud si zdobení přejete každý půl centimetr, nebo centimetr, centimetr a půl..... Čím hustší tím je cena vyšší. Kalkulaci Vám vždy zašleme již včetně materiálu, případně materiál můžete k nám dopravit vlastní a hradíte pouze práci.


Reklamační řád 

Na veškeré zboží zakoupení v obchodě www.SweetTimes.cz má zákazník 2 roky záruku dle § 2 161 Občanského zákoníku.

Kupující je povinen prohlédnout zboží bezprostředně při jeho převzetí. 

V případě, že dodaný výrobek není ve shodě s kupní smlouvou (rozpor s kupní smlouvou), má kupující právo požadovat buď výměnu věci nebo opravu. Není-li takový postup možný, může požadovat přiměřenou slevu z ceny věci, nebo od smlouvy odstoupit dle § 1829 (je třeba odeslat se zbožím formulář s odstoupením od kupní slouvy). To neplatí, pokud kupující o rozporu s kupní smlouvou věděl, nebo ho sám způsobil. (§ 616 občanského zákoníku) 

Vada odstranitelná: V případě, že vadu lze odstranit, má kupující právo na bezplatné odstranění vady. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu výrobku za stejný výrobek, nebo výměnu jeho součásti, pokud se vada týká jen této součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci, nebo od smlouvy odstoupit. 

Pokud kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě, nebo pro větší počet vad věc řádně užívat, má právo na výměnu věci, nebo od smlouvy odstoupit (je třeba odeslat se zbožím formulář s odstoupením od kupní smlouvy). 

Vada neodstranitelná: Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání řádnému užívání výrobku jako věci bez vady, má kupující právo na výměnu věci, nebo může od smlouvy odstoupit (je třeba odeslat se zbožím formulář s odstoupením, naleznete jej níže). Jde-li o jiné vady a kupující nepožaduje výměnu výrobku má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci, nebo může od smlouvy odstoupit (je třeba odeslat se zbožím formulář s odstoupením, naleznete jej níže). 

Na žádost kupujícího poskytne SweetTimes.cz zákazníkovi záruku písemnou formou (záruční list). Obsah záručního listu stanoví zákon. Umožňuje-li to povaha věci, je možné vydat kupujícímu místo záručního listu doklad o zakoupení věci obsahující náležitosti stanovené zákonem. 
Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení věci (nebo jejích dílů) způsobené používáním. Kratší životnost výrobku nelze tedy považovat za vadu a nelze ji ani reklamovat. 

Reklamaci uplatňuje kupující u prodávajícího. 

Při uplatnění práv z odpovědnosti za vady zboží předloží zákazník doklad o nákupu zboží a záruční list, byl-li mu poskytnut. 

Kupující je povinen odeslat zpět reklamované vracené zboží v obalu, který odpovídá nárokům na přepravu, aby bylo řádně zajištěno před poškozením. 

Reklamované zboží zasílejte na adresu skladu tj. Táborská 2, 326 00 Plzeň. Veškeré kontaktní údaje jsou nedílnou součásti Vydané faktury. Zboží posílejte doporučeně. V případě oprávněné reklamace Vám na základě potvrzení od přepravce (např.Česká pošta) vrátíme vynaložené finanční prostředky. Zásilky zaslané na dobírku odmítneme a vrátí se Vám zpět.

Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned po řádném předložení zboží k posouzení, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu zboží potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do cca 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě. V případě úpravy svatebních a jiných šatů je doba úpravy závislá na náročnosti opravy. Z pravidla šaty upravené odesíláme do zhruba 30-60-90 dnů, v závislosti na náročnosti prací, výměnu materiálů a podobně. Obecně lze říci, že čím více úkonů, tím delší doba úpravy bude. Doba úpravy může trvat kratší dobu, ale také delší, opravdu záleží na množství zadaných úkonů.

Dodavatel vyrozumí spotřebitele o vyřízení reklamace emailem.

Pokud si Kupující, který reklamuje zboží, zboží nevyzvedne po vyřízení reklamace, tedy do 5 pracovních dnů od obdržení zprávy o vyřízení reklamace, nejpozději však 30 den od uplatnění reklamace dle tohoto reklamačního řádu, uplatní se přiměřeně ustanovení podle § 656 občanského zákoníku o nevyzvednutí věci z opravy pro spotřebitele, popř. ust. § 370 obchodního zákoníku o prodlení na straně věřitele (kupujícího) v návaznosti na ust. § 373 obchodního zákoníku o náhradě škody způsobené nevyzvednutím zboží z opravy pro podnikatele.

Pokud si kupující nevyzvedne reklamovanou věc nejpozději do jednoho měsíce od uplynutí doby, kdy měla být reklamace vyřízena, je povinen zaplatit poplatek za uskladnění, a to ve výši 30,- Kč za každý započatý den prodlení.

Pokud si kupující nevyzvedne reklamovanou věc ve lhůtě šesti měsíců ode dne, kdy byl povinen si ji vyzvednout (tedy do sedmi měsíců od uplynutí lhůty pro vyřízení reklamace), má prodávající právo věc prodat. Je-li prodejci známa adresa kupujícího a jde-li o věc větší hodnoty (Věcí větší hodnoty je věc, jejíž cena ke dni uzavření smlouvy o opravě nebo úpravě věci přesahuje částku 3000 Kč dle nařízení vlády č. 258/1995 Sb.), je prodávající povinen o zamýšleném prodeji kupující předem vyrozumět a poskytnout mu přiměřenou dodatečnou lhůtu k vyzvednutí věci.

Dojde-li k prodeji nevyzvednuté věci, vyplatí prodávající kupujícímu výtěžek prodeje po odečtení poplatku za uskladnění, nákladů prodeje a nákladů poštovného za nevyzvednuté či odmítnuté objednávky. Právo na výtěžek prodeje musí kupující uplatnit u prodávajícího.

Peníze za vrácené nebo reklamované zboží zasíláme výhradně převodem na účet. Číslo účtu prosím připište k vrácenému zboží. Bez písemného potvrzení čísla účtu nelze peníze zaslat.

Nebudete-li spokojeni s výsledkem reklamace, můžete zboží reklamovat opětovně, s uvedením veškerých vad, které zboží nese. Popřípadě se obrátit na subjekt mimosoudního řešení spotřebitelských sporů dle Zákona č. 378/2015 Sb.

Upozorňujeme zákazníky, že stejně jako v salónu, tak i u nás si před svatbou musí šaty nechat vyžehlit, není možné šaty složit tak, aby nikde nevznikl otlak.

Veškeré zboží šijeme nebo vyrábíme na míru pro zákazníka a to včetně snubních prstýnků. V případě zrušení již uhrazené objednávky je účtován storno poplatek ve výši 80% z prodejní ceny zboží, jelikož se ihned po platbě na prstýncích, šatech, sukních, bolerku, podvazku, závoji, spodničce, rukavičkách a zbylém zboží začíná ihned pracovat. Děkujeme za pochopení.